HUNGARIAN TEQBALL CHALLENGER SERIES – 2. forduló

EGYÉNI:

A Hungarian Teqball Challenger Series 2. fordulójának a Testnevelési Egyetem adott otthont. Szombaton az egyéni kategória zajlott, amelyre 28 versenyző nevezett. Akadémiánkat 7 versenyző képviselte: Janicsek Zsanett, Katz Balázs, Szegedi Zalán, Pál Zoltán, Szatmári Patrik, Bányik Csaba, Blázsovics Ádám.

A délelőtt zajló csoportmérkőzések izgalmait követően kialakult a legjobb 16 mezőnye, ahová 6 phoenixes játékosnak is sikerült bekerülnie. Ahogy közeledtünk a nap végéhez, és ezzel a helyosztókhoz egyre szorosabb mérkőzéseket láthattunk, hiszen a jelenlegi magyar mezőny erőssége vitathatatlan.

Meglepetésben, fordulatokban ezen a tornán sem volt hiány. A nap egyik kiemelt mérkőzése volt Bányik Csaba (Phoenix Teqball Academy) és Bakó Ádám (BP Teqers) elődöntője, melyet végül utóbbinak sikerült 2:1-es arányban egy hatalmas csatában megnyernie.

A másik elődöntőben Blázsovics Ádám (Phoenix Teqball Academy) és Csereklye Martin (Infinity Teqball) csapott össze. Ádám végül egy szép, kiegyensúlyozott játékkal 2:0 arányban győzni tudott Martin felett.

A bronzérem sorsa Martin és Csaba kezében volt, akik a végsőkig küzdöttek, hogy megszerezzék az értékes VB pontokat, ám végül Martin bizonyult jobbnak ebben a küzdelemben.

Az egyéni kategória döntője elképesztő izgalmakat hozott. A két sportoló hatalmas tempóval, látványos lecsapásokkal, sokszor szinte véget nem érő labdamenetekkel kápráztatta el a Testnevelési Egyetem E csarnokának szurkolóit. Bakó Ádám (BP Teqers) végül egy szinte „elvesztett” második szettet követően olyan lendületre kapott, hogy a döntő szett legvégéig kitartott, így ennek a fordulónak ő lett a bajnoka.

Másnap az előző fordulóban megszokottól eltérő módon a vegyes párosokkal kezdődött a nap, majd a nap második felében következett a páros kategória.

VEGYES PÁROS:

Erre a fordulóra 10 páros nevezett, így két csoportban zajlottak a mérkőzések. A mogyoródi tornához hasonlóan ismét sziporkázó duókat láthattak az eseményre kilátogatók. Klubunkat két tisztán phoenixes pár alkotta: Janicsek Zsanett – Bányik Csaba, Blázsovics Ádám – Kota Gabriella, valamint 5 minden tekintetben vegyes párost nyújtottunk az eseménynek, az Agroméra Teqball Academyvel és a Kelen SC-vel összeállva.

A kategória egyik legizgalmasabb mérkőzését a Bakó Ádám – Vasas Lea (BP Teqers) vs. Blázsovics Ádám – Kota Gabriella duó játszotta az elődöntőben. Egy maratoni mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, lenyűgöző teljesítményt nyújtott mindkét duó, ám végül az előző Series bajnokai legyőzőre találtak a BP Teqers kiválóságai által. Így jelen állás szerint, 2 fordulót követően holtversenyben áll az élen Blázsovics Ádám – Kota Gabival az oldalán és Bakó Ádám – Vasas Leával a jobbján.

A döntőben Bányik Csaba és Janicsek Zsanett hamar egyértelművé tették, hogy nyerni jöttek, így Bakó Ádámot és Vasas Leát legyőzve ők álhattak a dobogó legfelső szintjére.

PÁROS:

Délután a páros viadalokra került a sor. Akadémiánk ismét a legnagyobb létszámmal volt jelen ebben a kategóriában is.

Négy csoportban zajlottak a mérkőzések, amelyet a szurkolók a helyszínen, valamint klubunk Facebook oldalán is élő adásban követhettek. A játékosok ismét magasra tették a lécet színvonalas játékukkal, a szurkolók figyelmét egy pillanatra sem hagyták lankadni.

Phoenixeink mindkét elődöntőben érdekeltek voltak. A Blázsovics – Bányik kettős egy házi csatát vívott a Katz – Szegedi duóval, a másik asztalon pedig a BP Teqers párosa, a Bakó – Fördős kettős mérkőzött meg a szintén phoenixes Murvai – Velkey párossal.  

A bronzmérkőzés így újabb Phoenix összecsapást eredményezett, melyet a Murvai – Velkey kettős nyert meg 2:1-es arányban. A döntőben Világbajnokaink erejét ismét a BP Teqers párosa tette próbára, ám fiaink bebizonyították, hogy egy Phoenix nem adja magát könnyen, és páratlan játékkal, végig dominálva újfent a dobogó legfelső fokára állhattak.

Összegezve az eseményeket büszkék vagyunk arra, hogy megszervezhettük a Hungarian Teqball Challenger Series első két állomását, amely a jövő évi Világbajnokság kvalifikációs pontversenyének az egyik mérvadó versenysorozata.

Köszönettel tartozunk és büszkék vagyunk Akadémiánk játékosaira, akik mérkőzésről mérkőzésre küzdöttek, harcoltak a végsőkig, és színvonalas játékukkal emelték a torna fényét.

Szintén köszönjük a Testnevelési Egyetem hallgatóinak, hogy munkájukkal, szurkolásukkal hozzájárultak az esemény sikeres lebonyolításához!

Sok sikert kívánunk minden játékosnak a Series következő két fordulójához, valamint az Országos Bajnokság fordulóihoz!

Hajrá Phoenix! Hajrá Teqball! Hajrá Magyarország!

Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: google
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: linkedin
Megosztás itt: whatsapp
Megosztás itt: email

Elérhetőségeink

Közelgő események

december

január 2023

február
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
26
27
28
29
30
31
1
Events for január

1

No Events
2
3
4
5
6
7
8
Events for január

2

No Events
Events for január

3

No Events
Events for január

4

No Events
Events for január

5

No Events
Events for január

6

No Events
Events for január

7

No Events
Events for január

8

No Events
9
10
11
12
13
14
15
Events for január

9

No Events
Events for január

10

No Events
Events for január

11

No Events
Events for január

12

No Events
Events for január

13

No Events
Events for január

14

No Events
Events for január

15

No Events
16
17
18
19
20
21
22
Events for január

16

No Events
Events for január

17

No Events
Events for január

18

No Events
Events for január

19

No Events
Events for január

20

No Events
Events for január

21

No Events
Events for január

22

No Events
23
24
25
26
27
28
29
Events for január

23

No Events
Events for január

24

No Events
Events for január

25

No Events
Events for január

26

No Events
Events for január

27

No Events
Events for január

28

No Events
Events for január

29

No Events
30
31
1
2
3
4
5
Events for január

30

No Events
Events for január

31

No Events

Facebook oldalunk