Megújulunk…

Akadémiánkat a Fővárosi Törvényszék 2019. augusztus elsején jegyezte be hivatalosan. Ekkor még egy kis társaságból állt egyesületünk, amely kis csapatot Id. Gattyán György és a két Világbajnok, Bányik Csaba és Blázsovics Ádám vezetett.

Ez a kis csapat 1 év alatt kibővült és a sportág rohamos fejlődését követve újabb és újabb lehetőséget adott a teqball-ozni vágyóknak.

A klub számára a 2019-es év sikerekben rendkívül gazdag volt, hiszen számos hazai és nemzetközi szereplésre volt lehetősége játékosainknak (Világbajnokság, Challenger Cup, Masters verseny).

Támogatásunknak köszönhetően számos hazai egyesület jöhetett létre, s ezen egyesületek létrejöttével megalakulhatott az Országos Teqball Szövetség 2020. júniusában.

2020. márciusában megjelent a COVID-19 világjárvány, mely hatalmas csapást mért világunkra, megállítva életünk normál kerékvágását, súlyos veszteségeket és károkat okozva. A sport szektor is megállt, a versenyeket első körben elhalasztották, majd eltörölték. A helyzet kezdett kilátástalan lenni. Lassan beköszöntött a nyár, és ezzel elindult a feloldás is, még egy nemzetközi kupán is részt tudtak venni játékosaink Egerben. Augusztus végén megrendezhettük a FITEQ támogatásával a hivatalos világbajnoki kvalifikációs bajnokság, a Hungarian Challenger Series 1. fordulóját, ami Blázsovics Ádám tripla sikerével ért véget (egyéni, páros (& Bányik Csaba), vegyes páros (& Kota Gabriella).

Beköszöntött az ősz, s ismét tombolt a járvány, hatalmas áldozatokat követelve. Sportágunk küzdött, és a megfelelő óvintézkedések mellett folytatódhatott az Országos Bajnokság. Klubunk rendezte meg a Hungarian Challenger Series 2. fordulóját is októberben, ahol játékosaink ismét sikeresen teljesítettek (egyéni: 2, 4. hely / páros: 1, 3, 4. hely / vegyes páros: 1, 3, 4. hely).

Időközben szakmai stábunk is növekedett, 3 utánpótlás edzőnek adtunk lehetőséget, s egyben 3 potenciális bázist szereztünk (Szentendre, Vác, 10. kerület), ahonnan vártuk a tehetséges fiatal sportolókat. Hamarosan meg is rendeztük I. Phoenix Junior kupánkat, ahol 10 növendékünk próbálta ki magát éles verseny helyzetben.

Novemberhez közeledve a FITEQ bejelentette, hogy a 2020-as Világbajnokságot el kell halasztani, s hamar kiderült, hogy a fennálló helyzet miatt el is marad. Világklasszisainkat mélyen érintették a hírek, habár nem volt mit tenni, készültek tovább, mentek edzéseink, s egyre bővültünk. A 2020-as Országos Bajnokság 10 megnyerhető aranyérméből 8-at sportolóink zsebeltek be, valamint az Országos Teqball Szövetség Elnökségének döntése alapján Janicsek Zsanett és Blázsovics Ádám lett az Év Sportolója Díj tulajdonosa sportágunkban.

Az új évet bizakodva vártuk, játékosaink a Hungarian Challenger Series 3. fordulójára készültek minden erejüket és fókuszukat a rangos eseményre összpontosították. A torna szép rendben lezajlott, azonban Akadémiánk játékosainak sikerét beárnyékolta a hír, miszerint klubunk elnöke, Id. Gattyán György 2021. február 19-én eltávozott közülünk.

Gyuri bácsi halálának híre mérhetetlen szomorúságot okozott az életünkben, és hiányával hatalmas űr keletkezett szívünkben. Egy őszinte, rendkívül nagylelkű és szívű embert, sportágunk szenvedélyes és legnagyobb hívét vesztettük el. Kivételes elhivatottságával és energiájával nap, mint nap klubunk, és sportágunk fejlődéséért dolgozott. Örökké hálásak leszünk neki mindazért, amit a Phoenix megalapításának napjától kezdve élete végéig tett.

A hosszan tartó gyászt és nehézségeket követően vezetőségünk elhatározta, hogy Gyuri bácsi hagyatékát megőrizve, szeretett klubja hírnevét és eredményességét tovább növelve folytatja fejlődését. Ennek a fejlődésnek az egyik eredményeként a Phoenix Teqball Akadémia teljes arculatát leváltja, mely szimbóluma a hátrahagyott, ám nem elfeledett nehéz időszaknak, s jelképe a megújulásnak, az új dinamikának, mellyel nekivágunk az előttünk álló kihívásoknak.

Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: google
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: linkedin
Megosztás itt: whatsapp
Megosztás itt: email

Elérhetőségeink

Közelgő események

április

május 2021

június
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
26
27
28
29
30
1
2
Events for május

1

No Events
Events for május

2

No Events
3
4
5
6
7
8
9
Events for május

3

No Events
Events for május

4

No Events
Events for május

5

No Events
Events for május

6

No Events
Events for május

7

No Events
Events for május

8

No Events
Events for május

9

No Events
10
11
12
13
14
15
16
Events for május

10

No Events
Events for május

11

No Events
Events for május

12

No Events
Events for május

13

No Events
Events for május

14

No Events
Events for május

15

No Events
Events for május

16

No Events
17
18
19
20
21
22
23
Events for május

17

No Events
Events for május

18

No Events
Events for május

19

No Events
Events for május

20

No Events
Events for május

21

No Events
Events for május

22

No Events
Events for május

23

No Events
24
25
26
27
28
29
30
Events for május

24

No Events
Events for május

25

No Events
Events for május

26

No Events
Events for május

27

No Events
Events for május

28

No Events
Events for május

29

No Events
Events for május

30

No Events
31
1
2
3
4
5
6
Events for május

31

No Events

Facebook oldalunk