Remek szereplés a világbajnoki selejtező 1. fordulójában

Szeptember 24-25-én rendezte a Magyar Teqball Szövetség a 2022-es teqball világbajnokság magyar selejtezőjének 1. fordulóját. A BOK csarnok a 2 napos kiemelt fontosságú torna alatt Magyarország legjobb teqballozóival, köztük Akadémiánk többszörös Világbajnokaival telt meg.

Szombaton reggel 9 órától dr. Janó Márk, a MATESZ elnökének nyitóbeszédét követően a vegyes páros kategóriával kezdődött a verseny. Öt duó mérte össze tudását, köztük a világbajnok Janicsek Zsanett & Bányik Csaba kettős, valamint klubunktól Kota Gabriella és Katz Balázs szállt be a vb kijutásért folyó küzdelembe. A párosok körmérkőzést játszottak, mely végén kialakult a végső sorrend:

  1. hely Bakó Ádám & Vasas Lea (Steqerz)
  2. hely Janicsek Zsanett & Bányik Csaba (Phoenix)
  3. Kota Gabriella & Katz Balázs (Phoenix)

A nap folytatásában a női egyéni és a férfi párosok küzdelmeit láthattuk. Női egyéniben Ács Krisztina, ‘Missy’, a múlt hétvégi krakkói World Series győzelem után bizakodva indult el a tornán. Remek formában volt ismét, aminek eredményeképp hamar az elődöntőben találta magát, ahol Nagy Boglárkával találta szemben magát, aki minden bizonnyal vissza akart vágni a krakkói elődöntőben elszenvedett vereségért, ám Missy ezúttal is győztesként került ki a találkozóból. A döntőben a 2021-es gliwicei világbajnokság bajnokával, Izsák Annával kellett szembenéznie. A Világbajnok ezúttal is stabil játékot hozott és 2:0-ra legyőzte játékosunkat.

Férfi páros kategóriában: Bányik Csaba Katz Balázzsal, Blázsovics Ádám a Steqerz-ös Bakó Ádámmal, Gemza Boldizsár Cséri Somával, Kovácsfi Barna az Infinity-s Csereklye Martinnal és Murvai Kristóf pedig Mátyás Istvánnal képviselte klubunkat. Minden duónk szépen vette csoportjait, s 3 párosunk is bekerült a kategória elődöntőjébe, ahol Bányikék Kovácsfiékkal, Blázsovicsék pedig a steqerz képviseletében az Odnoga Mátyás & Forgács Bence duóval játszotta és a két összecsapás előbbiek győzelmével ért véget egyaránt 2:0 arányban. A döntőben a krakkói torna ismétlését láthattuk, hiszen ismét Bányikék játszottak Blázsovicsékkal, ám ezúttal a mérleg nyelve Ádámék oldalára billent a döntő szettben. A bronzmeccset 2:1 arányban az Odnoga/Forgács duó nyerte.

A nap utolsó kategóriája a női páros volt, ahol 2 összeállításunk mérkőzött meg. Összesen 4 páros indult a kijutásért, közöttük Janicsek Zsanett és Vasas Lea, valamint Ács Krisztina és Kota Gabriella klubunk képviseletében. Érdekesen alakult a végeredmény, hiszen az nem volt kérdés, hogy az összes meccsét megnyerő Janicsek & Vasas duó lett az abszolút győztes, azonban a további eredmények úgy alakultak, hogy körbeverés esete után 2. helyen végzett a Kota/Ács kettősünk, akik szoros meccset játszottak Janicsekékkel, legyőzték az Izsák/Nagy kettőst, de kikaptak a Péchy/Vicsek duótól, akiket viszont Izsák Annáék tudtak legyőzni a döntő szettben.

Vasárnapra már csak egyetlen szám, a férfi egyéni kategória maradt, ahol 20 játékos küzdött a kijutás lehetőségének megteremtéséért. A Phoenix-et 6 sportolónk képviselte: Blázsovics Ádám, Szegedi Zalán, Dombai Gergő, Kovácsfi Barna, Gemza Boldizsár és Cséri Soma.

A legjobb 8-ig 4 játékosunk jutott, akik közül sajnos Kovácsfi Barnának és Dombai Gergőnek egymás ellen kellett megküzdeniük. Blázsovics Ádám Sipos Árpádot győzte le, Szegedi Zalán sajnos alulmaradt egy nagy csatában Odnoga Mátyással szemben, míg a Phoenix-es csatában Kovácsfi Barna tudott kikerülni győztesként. Az elődöntőben Ádám Odnoga Matyival találkozott, akit domináns játékkal 12:7 és 12:1 arányban győzött le, míg a forduló egyik szenzációjaként Kovácsfi Barna 2:0-ra (12:5 ; 12:7) legyőzte korábbi klubtársát, Csereklye Martint.

A döntőben 3x-os egyéni Világbajnokunk, Blázsovics Ádám parádés játékkal győzedelmeskedett (12:7 ; 12:4) klubtársa, Kovácsfi Barna felett, akinek a tornán nyújtott teljesítményére rendkívül büszkék vagyunk.

A 2. fordulóra október 8-9. között kerül sor, ahol már kialakul a 2022-es teqball világbajnokságra utazó sportolói keret, így érdemes lesz ellátogatni az eseményre, hiszen izgalmas mérkőzésekre számítunk.

Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: google
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: linkedin
Megosztás itt: whatsapp
Megosztás itt: email

Elérhetőségeink

Közelgő események

május

június 2023

július
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
29
30
31
1
2
3
4
Events for június

1

No Events
Events for június

2

No Events
Events for június

3

No Events
Events for június

4

No Events
5
6
7
8
9
10
11
Events for június

5

No Events
Events for június

6

No Events
Events for június

7

No Events
Events for június

8

No Events
Events for június

9

No Events
Events for június

10

No Events
Events for június

11

No Events
12
13
14
15
16
17
18
Events for június

12

No Events
Events for június

13

No Events
Events for június

14

No Events
Events for június

15

No Events
Events for június

16

No Events
Events for június

17

No Events
Events for június

18

No Events
19
20
21
22
23
24
25
Events for június

19

No Events
Events for június

20

No Events
Events for június

21

No Events
Events for június

22

No Events
Events for június

23

No Events
Events for június

24

No Events
Events for június

25

No Events
26
27
28
29
30
1
2
Events for június

26

No Events
Events for június

27

No Events
Events for június

28

No Events
Events for június

29

No Events
Events for június

30

No Events

Facebook oldalunk